Tańsze drukowanie, czy to możliwe?

drukowanie

W obecnych czasach szukanie oszczędności stało się czymś normalnym. Być może w Twoim domu wprowadzone zostały już listy zakupów, planowanie posiłków, czy inne metody zarządzania budżetem. Skoro oszczędzać można na wielu etapach codziennego życia, to czemu by nie spróbować na drukowaniu?

Koszt drukowania możesz obniżyć bardzo szybko i sprawnie. Mogą one być niższe o ponad połowę. Kilka porad, które zostały przygotowane specjalnie dla Ciebie, sprawi, że wydruk nawet dużej ilości dokumentów będzie o wiele przyjemniejszy dla Twojego portfela. Już dziś zacznij oszczędzać. 

Zużywanie materiałów 

Drukowanie jednostronne jest bardzo proste. Wystarczy wybrać stronę, włączyć drukarkę i czekać. Sprawa komplikuje się przy druku dwustronnym. Wymaga on od Ciebie większego nakładu pracy. Natomiast posiada on dwa ogromne plusy, którymi może Cię do siebie przekonać. Po pierwsze druk dwustronny pozwoli Ci zaoszczędzić 50% kwoty, którą do tej pory wydawałeś na ryzę papieru. Po drugie połowa mniej kartek trafi do kosza na śmieci. A w dzisiejszych czasach dbanie o środowisko jest niezwykle istotne. 

Zanim jednak weźmiesz się za ręczne przekładanie kartek papieru, sprawdź, czy Twoja drukarka nie posiada wbudowanej opcji duplex. Jeśli takowa możliwość jest oferowana przez Twój sprzęt, to zmiana strony będzie zbędna, ponieważ drukarka zrobi to szybko i sprawnie za Ciebie. 

Szarość zamiast koloru 

Drukowanie w kolorze ma wiele zalet, ale i jeden ogromny minus. Jest kosztowne. Zastanawiałeś się, ile razy skorzystałeś z barwnego druku, choć był Ci on zbędny? Czasem warto zastanowić się, czy szarość nie będzie tak samo efektywna.  Wybierając opcję drukowania w różnych odcieniach szarości, oszczędzasz na kolorowych, zazwyczaj drogich tuszach. 

Skalowanie ma znaczenie 

Są takie pliki, które wcale nie muszą zajmować całej, wielkiej strony A4, więc przeciwnie. Wydrukowanie ich w mniejszym formacie będzie korzystniejsze nie tylko finansowo. Przykładowo; etykieta wysyłkowa wcale nie musi być duża. Taka w formacie A6 również będzie czytelna przez kuriera i trafi pod wskazane miejsce. 

Drukując notatki, dokumenty, czy inne pliki w formacie mniejszym, niż A4 oszczędzasz papier, tusz i prąd, w jednym. Przed każdym drukowaniem, pomyśl na spokojnie, jaki rozmiar Twojego druku będzie najbardziej odpowiadał Twoim potrzebom. 

Tryb drukowania 

Twoja drukarka może pomóc Ci oszczędzać. Poznaj dokładnie wszystkie możliwości zakupionego sprzętu, aby cieszyć się możliwościami, które Ci oferuje. Niektóre drukarki posiadają wbudowaną funkcję ECO. Polega ona na dopasowaniu druku tak, aby stał się on ekonomiczny. Jak to działa? Wszystko zależy od rodzaju, modelu oraz wieku Twojej drukarki. Wszelkie informacje o oszczędnym drukowaniu znajdziesz w dołączonej instrukcji. 

Artykuł został napisany przy współpracy z https://tonerdodrukarki.pl/