Dlaczego lepiej zdecydować się na suszarkę i pralkę, a nie pralko-suszarkę?

pralki i suszarki

Pralka to oczywisty sprzęt w każdym domu. Pomaga nam w utrzymaniu naszych ubrań w czystości. Jeśli dysponujemy również suszarnią, nie ma problemu. Gorzej, kiedy jej nie mamy. Wówczas musimy martwić się tym, jak wysuszyć ubrania. Rozwiązaniem są urządzenia, które stworzono z myślą o suszeniu tkanin. W grę wchodzi zarówno pralko-suszarka, jak i odrębna od pralki suszarka. Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, na jaki rodzaj urządzenia się zdecydować. Podpowiadamy, co jest zdecydowanie lepsze i dlaczego.

Pralko-suszarka czy suszarka i pralka?

Jeśli chcemy mieć w domu urządzenie, które umożliwi szybkie wysuszenie upranych ubrań, zdecydowanie lepiej zdecydować się na odrębną pralkę i suszarkę. Pralko-suszarki nie sprawdzają się tak dobrze. Na uwagę na pewno zasługuje suszarka Electrolux, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Takie urządzenia zostały zaprojektowane właśnie z myślą o suszeniu. Wyposażone są więc w dodatkowe opcje i programy, które czynią suszenie jeszcze bardziej efektywnym. Wspomniana marka Electrolux – na przykład model EW8H258SP – to między innymi:

  • ochrona przed zagnieceniami;
  • obroty Plus;
  • poziom wysuszenia.

Decydując się na suszarkę, można być więc pewnym, że wyjęte z niej rzeczy będą nie tylko suche, ale nie pokryją się zagnieceniami wymagającymi prasowania. Ustawienie poziomu suszenia pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do naszych potrzeb. Ubrania można wysuszyć tak, że od razu można schować je do szafy bądź tak, aby ułatwić sobie prasowanie. Ci, którzy chcą na ten temat poczytać więcej mogą wejść na stronę Paniagd.pl.

Na co zwracać uwagę, wybierając suszarkę?

Decydując się na zakup suszarki, warto zwrócić uwagę między innymi na klasę energetyczną. Wspomniana już suszarka marki Electrolux to urządzenie zaliczane do klasy energetycznej A++. Oznacza to, że za cykl suszenia trzeba ponieść koszt na poziomie około dziewięćdziesięciu groszy. Nie jest to dużo. Nie bez znaczenia jest również czas suszenia. Generalnie im szybciej, tym lepiej. Suszarka Electrolux wysuszy ważące osiem kilogramów prawie w programie bawełna w niewiele ponad sto pięćdziesiąt minut.