Dlaczego warto zamawiać drzwi zewnętrzne z antabą?

drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to ciekawy rodzaj produktu, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Na rynku mamy różne typy drzwi zewnętrznych stosowanych bardzo różnych rozwiązaniach. Drzwi zewnętrzne wykonywane są także z różnych materiałów i mają bardzo różne zastosowanie. Producenci drzwi zewnętrznych oferują nam szeroki wybór tego rodzaju produktów w bardzo różnych cenach.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co to jest antaba?
  • jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne mogą być potrzebne w bardzo różnych rozwiązaniach. Inne drzwi zewnętrzne kupimy do lokalu usługowego, sklepu czy innego miejsca użyteczności publicznej, a inne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego lub mieszkania. Miejsce przeznaczenia jest bardzo ważne, ponieważ w zależności od tego, jakie są potrzeby miejsca to drzwi zewnętrzne wykonane są z innego rodzaju materiału.

Co to jest antaba na skrzydle drzwiowym? Gdzie zamówić drzwi zewnętrzne z antabą i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Jeśli chodzi o takie miejsca, jak sklepy czy lokale użytkowe, jak salon fryzjerski i inne tego typu miejsca, to najczęściej wybierane są metalowe drzwi zewnętrzne, bez oszklenia lub z szybą. Dodatkowo tego rodzaju drzwi zewnętrzne posiadają antabę. Zapewne zapytacie: antaba, co to jest. To specjalny uchwyt umieszczany na drzwiach zewnętrznych, za pomocą którego zamykamy i otwieramy drzwi. Stara polska nazwa antaby to dzierżak. Antaby mogą przybierać zdobnicze formy i zastępować klamkę w drzwiach.

Drzwi zewnętrzne z antabą stosowane są jako drzwi do lokalów usługowych, sklepów, a nawet urzędów. Co ważne drzwi zewnętrzne z antabą mogą być wykonane z różnego typu materiałów. Muszą to być drzwi odporne na uszkodzenia, zagniecenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo muszą zawierać odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Oprócz antaby, drzwi zewnętrzne mają także odpowiednie zamki, które pozwalają odpowiednio zamknąć lokal. Mogą mieć też specjalną zasuwkę, jeśli nie wystarczy odpowiedni zamek.

Jeśli chodzi o dodatkowe zastosowanie drzwi z antabą, to stosowane są także jako drzwi będące wejściem i wyjściem awaryjnym. One również mają antabę montowaną po to, by łatwo można było je otworzyć. Drzwi z antabą mogą mieć także dodatkowe wzmocnienia zabezpieczające przed zniszczeniem lub brutalnym włamaniem. Mogą to być dobrze zabezpieczone drzwi antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne z antabą – czy warto zamówić je bezpośrednio u producenta drzwi zewnętrznych?

Jeśli potrzebujemy drzwi zewnętrznych z antabą, to warto zamówić je bezpośrednio u producenta. Zewnętrzne drzwi z antabą to specjalistyczny produkt oferowany jedynie przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się produkcją tego rodzaju skrzydeł zewnętrznych. Producenci oferujący zewnętrzne drzwi z antabą zaoferują nam także wymiarowanie, produkcję oraz montaż i odpowiednią gwarancję jakości. Drzwi zewnętrzne z antabą możemy zamówić w odpowiednim wymiarze, ponieważ lokale usługowe mogą potrzebować różnego rodzaju drzwi zewnętrznych. Dodatkowo wielu producentów proponuje także serwis kupowanych u nich produktów. W związku z tym, że drzwi zewnętrzne z otrzymają odpowiednią gwarancję, to ewentualne serwisowanie w jej trakcie będzie bezpłatne. Dodatkowo należy pamiętać, że przy zamawianiu kompleksowej usługi, to jest wymiarowania, montażu, a także serwisu możemy zakupić cały produkt i usługę w atrakcyjnej cenie i uzyskać dodatkowe bonusy. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że na drzwiach do lokalu usługowego czy drzwiach ewakuacyjnych nie warto oszczędzać. Kupując tego typu drzwi, należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja w bezpieczeństwo naszego lokalu oraz bezpieczeństwo klientów, którzy będą nasz lokal odwiedzali. Im lepszy jakościowo produkt wybierzemy tym dłużej będzie on nam bezawaryjnie służył.