finanse

Brakuje Ci pewności siebie, ponieważ uciekły Ci Twoje finanse osobiste? Nie jest to rzadkie, ale jest coś, co możesz z tym zrobić, jeśli poświęcisz trochę czasu na naukę. Ten artykuł zawiera informacje o osobistym zarządzaniu finansami.

Jeśli chodzi o finanse osobiste, najpierw płać sobie. Kiedy otrzymasz zapłatę, przeznacz co najmniej dziesięć procent dochodu przed opodatkowaniem na oszczędności, zanim użyjesz czeku wypłaty do innych rzeczy. Jeśli przyzwyczaisz się do tego, nigdy nie przegapisz tych pieniędzy i będziesz budować swoje konto oszczędnościowe.

Aby szybciej wyjść z zadłużenia, powinieneś zapłacić więcej niż saldo minimalne. Powinno to znacznie poprawić twoją zdolność kredytową, a dzięki szybszej spłacie długu nie musisz płacić tak wysokich odsetek. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, które możesz wykorzystać na spłatę innych długów.

Zarób kilka dodatkowych pieniędzy, sprzedając garaż i zwolnij trochę miejsca w tym samym czasie. Twoi sąsiedzi mogą nawet pozwolić ci sprzedawać za nich przedmioty. Możesz być tak przedsiębiorczy, jak chcesz, podczas sprzedaży garażu lub na podwórku.

Wypisując czeki lub używając karty debetowej, zawsze zapisuj zakup w księdze czekowej. Nie musisz robić odejmowania w momencie dokonywania zakupu, ale zanotuj to. Obliczaj swoje wydatki przynajmniej raz dziennie. W ten sposób nigdy nie będziesz przerysowany.

Chroń swoją zdolność kredytową. Otrzymuj co roku bezpłatny raport kredytowy od każdej agencji i szukaj nieoczekiwanych lub nieprawidłowych wpisów. Możesz wcześnie złapać złodzieja tożsamości lub dowiedzieć się, że konto zostało błędnie zgłoszone. Dowiedz się, jak wykorzystanie kredytu wpływa na Twoją zdolność kredytową i skorzystaj z raportu kredytowego, aby zaplanować sposoby ulepszenia swojego profilu.

Wygodniej jest korzystać z bankomatów niż czeków podróżnych. W ten sposób zdobycie pieniędzy jest nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale także tańsze. Jeśli zamierzasz skorzystać z bankomatu, dokonuj mniejszych i większych wypłat, aby uniknąć płacenia wielu opłat transakcyjnych.

Najlepszym sposobem krótkoterminowego zarządzania finansami osobistymi jest utrzymywanie miesięcznego budżetu. Tak, budżetowanie może być irytujące i trudne, ale nic innego nie pozwoli Ci zobaczyć, na co idą Twoje pieniądze. Śledzenie wydatków i utrzymywanie budżetu pomoże Ci zbudować konto oszczędnościowe i ograniczyć niepotrzebne wydatki.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które konsument może zrobić w dzisiejszej gospodarce, jest sprytne podejście do kart kredytowych. W przeszłości konsumenci mogli odpisywać odsetki od swoich kart kredytowych w zeznaniu podatkowym. Od kilku lat już tak nie jest. Z tego powodu najważniejszym nawykiem, jaki mogą mieć konsumenci, jest spłacanie jak największej części salda karty kredytowej.

Duże martwe drzewo, które chcesz wyciąć, może zostać zamienione na dodatkowe sto lub więcej dolarów, w zależności od wielkości ściętego drzewa. Przekształcenie drzewa w drewno opałowe, które można następnie sprzedać za indywidualną cenę lub pakiet, przyniosłoby dochód dla twoich osobistych finansów.

Ważne jest, aby znaleźć bank oferujący bezpłatne konto czekowe. Niektóre banki pobierają miesięczną lub roczną opłatę za rozliczenie się z nimi. Opłaty te mogą się sumować i kosztować więcej, niż są warte. Upewnij się również, że z Twoim kontem nie są powiązane żadne odsetki

Aby pomóc sobie w wyrobieniu sobie nawyku oszczędzania, poproś bank o przelanie części bezpośrednich depozytów na Twoje konto oszczędnościowe. Automatyczne wykonanie tej czynności pozwoli Ci zaoszczędzić bez zastanawiania się. Gdy przyzwyczaisz się już do oszczędzania, możesz zwiększyć kwotę wpłaconą na swoje konto oszczędnościowe.

Jeśli konsekwentnie dokonywałeś płatności kartą kredytową na czas przez co najmniej jeden rok, możesz mieć pewną dźwignię do negocjowania korzystniejszych warunków, takich jak obniżone oprocentowanie lub nawet wyższy limit kredytu. Oczywiście wybierz drugą opcję tylko wtedy, gdy masz rzeczywistą potrzebę i możesz odpowiedzialnie płacić dodatkową kwotę co miesiąc.

Śledź swoje konto bankowe i karty kredytowe, aby uważać na nieuczciwe działania. Jeśli zauważysz jakiekolwiek opłaty, które nie pochodzą od Ciebie, natychmiast powiadom o tym swój bank lub inną instytucję finansową, dzwoniąc do nich. Będą mogli zamrozić Twoje konto i zapobiec dalszym obciążeniom.

Użyj internetowego kalendarza cyfrowego, aby śledzić swoje finanse osobiste. Możesz zanotować, kiedy musisz zapłacić rachunki, zapłacić podatki, sprawdzić swoją zdolność kredytową i wiele innych ważnych spraw finansowych. Kalendarz można ustawić tak, aby wysyłał alerty e-mail, aby przypominać o konieczności podjęcia działań.

Zwróć uwagę na swój raport kredytowy. Istnieje wiele sposobów, aby zobaczyć swój raport kredytowy bez żadnych kosztów. Dobrą praktyką jest przeglądanie raportu kredytowego dwa razy w roku. Po zapoznaniu się z nim sprawdź, czy nie ma żadnych opłat, których nie znasz, lub innych informacji, które nie wydają się poprawne, i natychmiast się z nimi zapoznaj.

Trzymać się budżetu! Poświęć trochę czasu na zapisanie tego, co zarabiasz i jakie są Twoje miesięczne wydatki. Pomoże Ci to zdecydować, gdzie odłożyć dodatkowe pieniądze