Jak dobrać rozmiar pierścionka?

pierścionek

Niemal każda kobieta lubi błyskotki, które są świetnym pomysłem na prezent z wielu okazji. Istnieje jednak kilka takich wydarzeń w życiu kobiety, w których biżuteria odgrywa bardzo ważną rolę. Jednym z takich momentów są niewątpliwie zaręczyny, podczas których główną rolę gra pierścionek zaręczynowy. Powinien on nie tylko odpowiadać przyszłej wybrance wizualnie, ale też rozmiarowo.

Idealny pierścionek – czyli jaki?

Wybór rozmiaru pierścionka bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zakupów dokonujemy poprzez stronę internetową sklepu jubilerskiego. Warto wówczas trzymać się kilku zasad i wskazówek, by trafnie dobrać idealny rozmiar biżuterii.

Przede wszystkim pierścionek o odpowiednim obwodzie nie zsunie się sam podczas mycia rąk, ale jednocześnie nie będzie uciskał palca, dając się we znaki. Według ogólnie panującej reguły, najlepszy rozmiar pierścionka to taki, który przechodzi z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca, luźno oplatając przy tym jego nasadę. Gdy chcemy go zsunąć, kostka postawi lekki opór, ale nie trzeba będzie się z nią siłować. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każda dłoń ma nieco inny kształt, dlatego komfort noszenia biżuterii powinien być priorytetowy. Potrzebujesz nagle gotówki, aby wybrać idealny pierścionek? Pożyczka bez bik sprawi, że w Twoim portfelu już nie zaświeci pustka.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Najlepszym i najpewniejszym sposobem na sprawdzenie rozmiaru pierścionka jest wizyta w stacjonarnym sklepie jubilerskim. Jeśli posiadasz pierścionek, który obecnie nosisz i rozmiar jest odpowiedni, zabierz go ze sobą. Specjalista zmierzy go w salonie, a oprócz rozmiaru pierścionka, dowiesz się jaka średnica wewnętrzna mu odpowiada. Pomoże Ci to w przyszłościowych zakupach internetowych. Gdy nie posiadasz takiego pierścionka, zmierz te, które są dostępne w sklepie jubilerskim, a na podstawie tego, który leży najlepiej, określ rozmiar.

Drugim sposobem jest zmierzenie średnicy wewnętrznej pierścionka linijką. Jest to bardzo prosta metoda, ważne, by miał idealnie okrągły kształt. Zmierzyć go należy w najszerszym miejscu, a dla pewności pomiar należy porównać mierząc go z najmniej dwóch perspektyw. Jeśli jednak jesteś posiadaczem suwmiarki, pomiar może być jeszcze prostszy i bardziej dokładny, bowiem narzędzie to pozwala precyzyjnie co do milimetra określić wewnętrzną średnicę pierścionka.

Nieco zapomnianym, ale równie skutecznym sposobem jest zmierzenie palca nitką. Należy nią delikatnie owinąć palec w jego najszerszej części, czyli przy kostce. Następnie należy odciąć i zaznaczyć miejsce, w którym nitka dokładnie owija palec, a otrzymaną długość zmierzyć. Zakup pierścionka to nie lada wyzwanie, a jeśli chcesz wybrać model z diamentami albo brylantami pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest pożyczka bez bik.