Jak kupić laptopa na raty?

laptopa na raty

Od wielu lat laptopy są coraz chętniej wybieraną alternatywą dla komputera stacjonarnego. Głównym powodem okazuje się jego mobilność – nie trzeba przeznaczać miejsca w mieszkaniu na stałe stanowisko do pracy, a urządzenie można wszędzie ze sobą zabrać. Można też pokusić się o stwierdzenie, że samo społeczeństwo stało się bardziej mobilne, a wiele osób nie decyduje się zamieszkać na stałe w jednym miejscu lub po prostu nie ma takiej możliwości. Komputer PC w takiej sytuacji bywa obciążeniem. Pozostaje zatem zakup laptopa o zbliżonych, wysokich parametrach. Sprzęt nadający się do obsługi zaawansowanych programów, w tym gier, potrafi jednak kosztować naprawdę sporo. Jeśli mimo to nie chcemy z niego rezygnować, warto rozważyć zakup na raty.

Dlaczego warto kupować laptopy na raty?

Porządny komputer mobilny to wydatek rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych. Jednorazowy wydatek tej wielkości byłby bardzo dużym obciążeniem domowego budżetu większości z nas. Tymczasem zakup na raty pozwala rozłożyć wydatek na znacznie mniejsze sumy, najczęściej spłacane raz w miesiącu. Przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, że przecież można co miesiąc odkładać tę kwotę, a po uzbieraniu udać się do sklepu, oszczędzając tym samym na odsetkach. Takie rozumowanie nie ma racji bytu, odkąd pojawiły się oferty laptopów na raty 0%. Oznacza to, że spłacić trzeba dokładnie tyle pieniędzy, ile by się zapłaciło za urządzenie w dniu zakupu. Biorąc pod uwagę galopującą inflację, przekładającą się na szybki wzrost cen także w przypadku sprzętu elektronicznego, jest to po prostu bardziej opłacalne, niż zbieranie pieniędzy i zakup laptopa, gdy będzie już droższy. Ponadto urządzenie zostanie dostarczone natychmiast po zawarciu umowy, jeszcze przed pierwszą spłatą.

Gdzie kupić laptopa na raty 0%?

Tego typu ofert najlepiej szukać na stronach internetowych renomowanych sklepów komputerowych. Raty 0% cieszą się na tyle dużą popularnością, że wprowadziły je wszystkie popularne sieciówki, a także wyspecjalizowane w komputerach sklepy internetowe, takie jak Hanzo. Laptopy na ratybez oprocentowania najlepiej kupić właśnie w sprzedaży elektronicznej, ponieważ jest to szybsze i bardzo wygodnie, o czym więcej piszemy poniżej.

Jak wziąć raty na laptopa?

Zakup sprzętu komputerowego na raty to rodzaj pożyczki udzielanej przez bank, jednak wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej sprzedawcy. Wystarczy znaleźć laptop, którym jest się zainteresowanym, a następnie uzupełnić formularz dostawy, jako sposób płatności wybierając raty. Czasem taka opcja jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych klientów. W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany do wniosku o pożyczkę. Kiedy już go złożysz, musisz jeszcze poczekać na decyzję banku. Zazwyczaj przychodzi już w ciągu pół godziny. Jeśli będzie pozytywna, sprzedawca dokona wysyłki laptopa, a Tobie pozostanie regularne spłacanie rat. Ewentualna odmowa banku może wynikać z braku zdolności kredytowej lub negatywnej historii w BIK – Biurze Informacji Kredytowej.