Wesele na świeżym powietrzu – o co należy zadbać?

wesele

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni dla młodych ludzi, którzy powiedzą sobie tak na ślubnym kobiercu. Wiele par marzy o weselu na świeżym powietrzu. Aby jednak skutecznie je zorganizować, należy zadbać o kilka detali. Jakich?

Pamiętajmy, że wesele na świeżym powietrzu wymaga od organizatorów odpowiedniego przygotowania technicznego oraz kwestii jedzenia. W tym tekście podpowiadamy o co należy zadbać, żeby otwarte wydarzenie cieszyło się powodzeniem u gości.

Jedzenie to priorytet

O czym najbardziej należy pamiętać, organizując wesele na świeżym powietrzu? Zdecydowanie o jedzeniu. Goście nie mogą chodzić głodni, stąd bardzo ważne jest przygotowanie konkretnego, smacznego, weselnego posiłku. Za taki może zabrać się ,np. firma cateringowa, która przygotuje jedzenie i dostarczy je pod wskazany adres. W ten sposób możemy organizować również ślub w plenerze. Warszawa jest miejscem, które pokazuje, że coraz więcej par decyduje się na taki krok.

Jednak nie tylko jedzenie jest ważne, organizując wydarzenie weselne na zewnątrz.

Przygotujmy się na każdą ewentualność!

Pogoda bywa kapryśna i trzeba mieć to na uwadze. Organizatorzy muszą wystawić namioty lub parawany, chroniące gości przed deszczem lub słońcem. Podobne należy przygotować dla orkiestry lub DJ-ów.

Pamiętajmy też, że nie przed każdą pogodą ochronimy się w namiocie. Z tego względu warto mieć alternatywne miejsce na przeniesienie zabawy, jeżeli np. na godzinę przed wydarzeniem dojdzie do ogromnej burzy lub diametralnie zmieni się pogoda. Wiele sal oferuje możliwość przeniesienia imprezy w skrajnych warunkach atmosferycznych.

Organizując taką imprezę zadbajmy też o miejsca siedzące. Niekiedy jest z tym problem, bo młodzi ustawiają długie stoły cateringowe, bez wyznaczenia odpowiedniej liczby siedzeń. To może później tworzyć pewne problemy!

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o organizacji imprez weselnych na zewnątrz, sprawdźcie stronę Naskrajnej.pl. Czeka tam na Was wiele przydatnych informacji!