Jak urządzić salon z kuchnią w stylu industrialnym?

Jak urządzić salon z kuchnią w stylu industrialnym?

Styl industrialny kojarzy się przede wszystkim z surowym wystrojem i przestronnymi wnętrzami. Otwarte przestrzenie wymagają spójnej i przemyślanej aranżacji. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie meble i dodatki najlepiej pasują do industrialnego salonu połączonego z kuchnią.

Styl industrialny – najważniejsze cechy

Styl industrialny nawiązuje do stylistyki starych, opuszczonych fabryk i ma kilka wyróżniających go cech. Należą do nich:

– duże okna – nie oznacza to jednak, że nie można przenieść loftowej estetyki do mieszkania w bloku;

– surowe materiały, wykorzystywane jak okładziny ścienne – cegła, beton lub ich imitacje;

– minimalistyczne meble – wystrój industrialnych wnętrz podkreślają proste meble i dodatki.

Jeżeli połączysz kuchnię z salonem, stworzysz dobrą bazę do tego, by takie otwarte wnętrze urządzić w stylu industrialnym.

Industrialna kuchnia

Popularny trend open space wywodzi się z biur. Mimo to doskonale sprawdza się w domowych aranżacjach. Przestronna industrialna kuchnia otwarta na pokój lub niewielki aneks kuchenny w salonie to dwa różne sposoby na powiększenie strefy dziennej. Decyzję o wyborze jednej z tych opcji podejmujemy, biorąc pod uwagę wielkość przestrzeni, jaką dysponujemy. Aby urządzić salon z aneksem, potrzebujemy pokoju o powierzchni min. 18-20 m². Z kolei otwarta kuchnia świetnie się prezentuje w przestronnym mieszkaniu pozbawionym ścianek działowych.

W loftowej kuchni dominują meble z naturalnych drewnianych frontów w zestawieniu z czarnymi lub białymi akcentami dekoracyjnymi. Miłośnicy industrialnych wnętrz doceniają także dodatki ze szkła i metalu.

Jak urządzić kącik jadalniany?

Jeżeli dysponujemy aneksem kuchennym, idealne będą niewielkie meble i kompaktowe komplety Stół i krzesła o małych gabarytach nie obciążą przestrzeni, ale sprawią, że wnętrze stanie się bardziej ergonomiczne i funkcjonalne. Aby zachować loftową estetykę, można wstawić niewielki okrągły stół z białym albo czarnym blatem i drewnianymi nogami.

Natomiast planując ustawienie stołu w salonie z otwartą kuchnią, musimy zwrócić uwagę na to, by wyraźnie rozgraniczyć dwie strefy – strefę wypoczynku i miejsce spożywania posiłków. Stół powinien więc stać tuż za kuchnią – stanie się wtedy naturalną granicą tej strefy. Nieco dalej ustawiamy meble wypoczynkowe i pozostałe elementy wystroju. W tym wariancie lepiej sprawdzą się stoły prostokątne.

Jakie meble wybrać?

Aby industrialny salon z kuchnią tworzył atrakcyjną przestrzeń, warto zadbać o jej funkcjonalność i estetykę. Urok industrialnych wnętrz wynika nie tylko ze stonowanej kolorystyki i surowego wykończenia. Bardzo ważne są także dodatki. Komplet wypoczynkowy w stonowanym kolorze to nieodzowny element wystroju. Obok mebli tapicerowanych stawiamy stoliki metalowe, które mogą pełnić funkcję stolika kawowego lub oryginalnego kwietnika. Efektowny metalowy stół ze szklanym blatem i czarnymi krzesłami z ekoskóry również świetnie uzupełni aranżację.

Praktyczne stoły obiadowe i dekoracyjne stoliki kawowe w stylu industrialnym oferuje sklep radochygospochy.pl.