Jak wybrać idealny obraz do salonu?

obraz do salonu

Niektóre ściany aż się proszą, by je udekorować. Wówczas poszukuje się idealnej ozdoby, a jest w czym wybierać! Bardzo chętnie wykorzystuje się obrazy, czy to w formie klasycznej, czy też nieco bardziej nowoczesnych plakatów. Nie ma znaczenia, czy są to reprodukcje słynnych dzieł, nowoczesne grafiki czy jeszcze inne – obrazy to doskonała dekoracja wnętrza i można je dopasować do każdego stylu. Aby prezentowały się jeszcze lepiej i idealnie komponowały się z nowoczesną aranżacją, warto wybierać fotoobrazy na płótnie, które nie muszą posiadać ramy, a wyglądają o wiele bardziej elegancko niż klasyczny plakat.

Jakie obrazy pasują do salonu?

Jakie się komu podobają! Tak najprościej można odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze obrazy do salonu. Wszystko bowiem zależy wyłącznie od własnych upodobań i stylu aranżacji, jaki się obrało. Jeśli chce się zachować w niej spójność, warto wybierać takie obrazy, które do niej pasują zarówno pod względem kolorystyki, jak i motywu, jaki przedstawiają. Nie bez znaczenia jest także prezencja obrazu na ścianie w salonie. Do wyboru są bowiem obrazy w formie plakatów, które można wsadzić w ramki lub antyramy, a także fotoobrazy na płótnie, które wyglądają o wiele bardziej, można powiedzieć, szlachetnie, a jednocześnie na tyle ciekawie, że z łatwością wpasują się w nowoczesną aranżację.

Fotoobraz na płótnie także można zamieścić w ramie, jednak nie jest to konieczne, o ile jest dobrze wykończony. Takie dekoracje są też o wiele bardziej wytrzymałe niż plakaty, a co najważniejsze – wyglądają bardziej naturalnie. Z pewnością więc będą ciekawym dodatkiem do salonu.

Jaki fotoobraz na płótnie wybrać do salonu?

Taka dekoracja to świetny pomysł na zagospodarowanie ściany, np. obok telewizora czy nad schodami, które łączą się z salonem. Warto postawić na grafikę, która będzie ponadczasowa dla wszystkich domowników, a więc taka, która nie znudzi się po krótkim czasie i każdemu odpowiada. Jeśli zaś chodzi o wielkość fotoobrazów, najciekawiej wyglądają te w większych rozmiarach. Unika się z kolei tworzenia galerii – fotoobrazy w salonie zdecydowanie najlepiej wyglądają wtedy, gdy są eksponowane pojedynczo.

Wybór odpowiedniego motywu czy kolorystyki zależy od własnego gustu. Pewne natomiast jest to, że fotoobraz na płótnie może przedstawiać… wszystko! Warto także pomyśleć nad czymś własnym – znaleźć czy też stworzyć odpowiednią grafikę oraz miejsce, w którym uda się zrealizować indywidualny projekt.